fbpx

Metoda TEDDY EDDIE

Witamy na stronie poświęconej metodzie TEDDY EDDIE. Miło nam poinformować, że nasza szkoła jest jedynym w okolicy akredytowanym centrum tej unikalnej metody! Zajęcia odbywają w Żywcu na ul. Jana III Sobieskiego 16 (obok basenu, w budynku dawnego Kendo).

Przeczytaj informacje o metodzie, dowiedz się kto uczy w naszej szkole i zapisz się na bezpłatne lekcje pokazowe w środę 8 grudnia.

 

Historia Teddy Eddie

Teddy Eddie został stworzony przez trzy mamy anglistki, które latami prowadziły szkoły językowe. Pewnego dnia zdecydowały one stworzyć swoją własną, autorską metodę do nauczania języka angielskiego dzieci w wieku 2-7 lat. Dlaczego? Diana, Magda i Ola wierzyły, że uczenie maluchów języka obcego ma sens, zawsze traktowały dzieci poważnie i nie były w stanie znaleźć na rynku pozycji, która zaspokajałaby wszystkie ich oczekiwania. Po pierwsze pod względem merytorycznym – są nauczycielami i metodykami, po drugie pod względem formy zajęć – wszystkie autorki to mamy, które doskonale wiedziały, czego ich dzieci potrzebują.

Pewnego dnia narodził się więc Miś Teddy Eddie, a wokół niego metoda do nauki angielskiego dla dzieci niepiszących, która może być realizowana przez kilka lat. Udało się połączyć świetną zabawę z prawdziwą nauką, a dzieci dostały szansę kontynuacji i pokonywania kolejnych stopni zaawansowania.

Autorki dołożyły wszelkich starań, aby metoda Teddy Eddie była ciekawa nawet dla najbardziej wymagających urwisów. W tym celu testowały każdy utwór na… swoich dzieciach. Szczególna pieczołowitość dotyczyła MATERIAŁÓW AUDIO: piosenek i historyjek. Wszyscy wiemy, że warto aby dziecko słuchało nagrań najlepiej kilka razy dziennie, ale co zrobić, żeby chciało słuchać po raz kolejny? Nagrania muszą być interesujące same w sobie – nie mogą to być starodawne piosenki bez wyrazu. Za to w historyjkach musi się coś dziać, inaczej dziecko traci zainteresowanie i woli oglądać kreskówki w telewizji.

Poza tym, bardzo ważne dla trójki wymagających mam, było stworzenie AMBITNEJ metody. Zniechęcone książkami, w których zawartość językowa była znikoma, a dziecko przez cały rok „uczyło się” kilkunastu słów, postanowiły prawdziwie „zanurzyć” dzieci w języku: stąd dużo historyjek, dużo teksu w piosenkach, słowa zawsze uczone W ZDANIACH i w kontekście. Wszystko po to, aby dosłownie bombardować dzieci językiem we wszystkich jego postaciach.

Jesteśmy bardzo podekscytowani faktem, że to właśnie w naszej szkole dzieci będą mogły korzystać z metody Teddy Eddie!

Czym jest Teddie Eddie?

Teddy Eddie to licencjonowana metoda nauczania języka angielskiego dla dzieci w wieku 2 – 7 lat, której głównym założeniem jest łączenie prawdziwej nauki z doskonałą zabawą. Dlatego też zajęcia są pełne prawdziwego, komunikacyjnego użycia języka, który uaktywniany jest poprzez to, co dzieci lubią najbardziej: gry, zabawy ruchowe, piosenki, historyjki, słuchowiska, karty obrazkowe. Autorki metody czerpały inspirację z obserwacji własnych pociech, będących właśnie w wieku przedszkolnym. To one były pierwszymi, bardzo wymagającymi recenzentami.

NAJWIĘKSZE ZALETY KURSU

Koniec z nauką pojedynczych słówek, nareszcie dzieci uczą się mówić całymi zdaniami! Metoda Teddy Eddie powstała w odpowiedzi na pewien niedosyt ze strony rodziców, nauczycieli, a nawet samych dzieci. Skarżyli się oni na to, że w większości kursów dla małych dzieci jest tak mało mówienia. U nas zajęcia organizowane są w taki sposób, aby dzieci miały szansę przyswoić wiele elementów obcej mowy w podobny sposób, jak uczyły się języka ojczystego. Język angielski traktowany jest na zajęciach jako środek do komunikowania się, także w poleceniach i instrukcjach.

Wyjątkowe zajęcia pełne są humoru i niespodzianek! Pierwszym celem metody jest zadowolenie dziecka – żeby polubiło naukę języka obcego, chętnie przychodziło na lekcje i pewnie czuło się w środowisku innych dzieci. Motywem przewodnim jest Miś Eddie, który pewnego dnia wyskakuje z kolorowej skarpety, by wraz z dziećmi przeżyć mnóstwo przygód w bajkowym świecie języka angielskiego! Ponadto, zajęcia są pełne gier i zabaw, zarówno klasycznych, jak i zupełnie nowych. Tematyka zajęć jest także bliska dzieciom, co powoduje, że nigdy się nie nudzą.

Zajęcia prowadzą specjalnie wyselekcjonowani lektorzy, posiadający predyspozycje do pracy z uczniem w wieku przedszkolnym, a przede wszystkim kochający małe dzieci. Oprócz tych naturalnych zdolności, nasi lektorzy przechodzą cykl szkoleń i znajdują się pod stałą opieką metodyczną.

Bardzo ważnym aspektem metody Teddy Eddie jest stały kontakt lektora z rodzicami, którzy mogą liczyć na: lekcje otwarte, bieżące informacje po każdych zajęciach na temat przerabianego materiału, cotygodniowe maile z podsumowaniem uczonych elementów i propozycjami powtórek z dzieckiem w domu oraz pisemne raporty o postępach dziecka (co semestr).

Ta ambitna metoda pozwala na przyswojenie wyjątkowo dużej liczby słów i zwrotów; bazuje na niezliczonych tekstach oraz materiałach multimedialnych. Rymowanki i piosenki zostały napisane specjalnie dla Teddy Eddie, a ich słowa zawierają struktury wprowadzane na zajęciach.

Teddy Eddie jest bogaty także pod względem liczby elementów wchodzących w skład zestawu ucznia. W kolorowej i bardzo trwałej teczce mały uczeń znajdzie: oryginalny, pełen treści podręcznik, dostęp do wszystkich nagrań, mini-książeczkę z sekretnymi słowami. Ponadto nieodzownym elementem kursu jest Plac Zabaw – edukacyjna aplikacja pełna gier i zabaw online. A dla rodzica? Bardzo szczegółowy poradnik zawierający informację o przerabianym materiale oraz pomysły na zabawy językowe z dzieckiem w domu. Na koniec roku każdy nasz kursant otrzymuje oficjalny dyplom i małą nagrodę pokazującą ogrom opanowanej wiedzy.

Zaczerpnięto z oficjalnych materiałów metody TEDDY EDDIE. Więcej na www.teddyeddie.pl.

Kto uczy w naszej szkole?

 

Patrycja Wala

Patrycja Wala

Nauczycielka metody Teddy Eddie w English King

Jestem studentką filologii angielskiej o specjalności nauczycielskiej na Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej oraz psychologii na uniwersytecie SWPS w Warszawie. Metoda Teddy Eddie pozwala mi na rozwój pasji dydaktycznej, którą wiążę z nauczaniem najmłodszych uczniów. Podczas pracy z dziećmi wykorzystuję motywacyjne  techniki nauczania tak, aby uczniowie czuli się bezpiecznie korzystając z nowo poznanego języka. Moim priorytetem jest zapoznanie uczniów z narzędziami, które pozwolą im na efektywne i łatwe przyswajanie języka angielskiego. W swojej pracy korzystam z wiedzy pedagogicznej na temat relacji wychowawczych z uczniami. Tworzę dla uczniów przestrzeń pełną wsparcia opiekuńczo-wychowawczego oraz metodycznego, w której mogą czerpać wiedzę i utrwalać ją na gruncie gier i zabaw językowych.

 

Serdecznie zapraszamy Państwa na bezpłatne zajęcia pokazowe, które odbędą się w naszej szkole w Żywcu na ul. Jana III Sobieskiego 16 (obok basenu, vis-à-vis Galerii Lider).

 

Termin lekcji pokazowych: 8 grudnia (środa) Żywiec, ul. Jana III Sobieskiego 16 (obok basenu, w budynku dawnego Kendo).

 

Zajęcia odbędą się w następujących godzinach:

17:00 – 17:30 dzieci w wieku 2-4 lat

18:15 – 18:45 dzieci w wieku 5-7 lat


Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Konieczna jest wcześniejsza rezerwacja.

Po zajęciach pokazowych przewidziana jest 10-minutowa prezentacja na temat metody, podczas której mogą Państwo zadawać pytania i uzyskać więcej informacji.

Wypełnij formularz, aby zapisać się na bezpłatne zajęcia pokazowe

Po kliknięciu czerwonego przycisku otworzy się nowa strona z formularzem zapisów. Wysłanie formularza nie zobowiązuje Cię do podpisania umowy. Jeśli chcesz zapisać się telefonicznie, zadzwoń do nas: tel. 669 474 258.

Poniższa prezentacja przedstawia informacje na temat poziomów Teddy Eddie, zawartości zestawów kursanta oraz szczegóły dotyczące zajęć:

Zapisz dziecko

Cennik zajęć metodą Teddy Eddie

Teddy Eddie START 2-3 lata

cały kurs 1060 zł

Kurs zawiera 51 lekcji odbywających się dwa razy w tygodniu po 25 min. Pierwsza rata wynosi 340 zł, kolejne 120 zł. Koszt całego kursu 1060 zł.

120 zł miesięcznie

Teddy Eddie SCHOOL 6-7 lat

cały kurs 1410 zł

Kurs zawiera 50 lekcji odbywających się dwa razy w tygodniu po 45 min. Pierwsza rata wynosi 390 zł, kolejne 170 zł. Koszt całego kursu 1410 zł. Zajęcia dla dzieci uczęszczających do pierwszej klasy szkoły podstawowej.

170 zł miesięcznie

Teddy Eddie STANDARD 4-5 lat

cały kurs 1340 zł

Kurs zawiera 51 lekcji odbywających się dwa razy w tygodniu po 35 min. Pierwsza rata wynosi 380 zł, kolejne 160 zł. Koszt całego kursu 1340 zł. Zajęcia dla dzieci rozpoczynających przygodę z Teddy Eddie (maluchy lub średniaki).

160 zł miesięcznie

Teddy Eddie ABC 5-6 lat

CAŁY KURS 1410 ZŁ

Kurs zawiera 50 lekcji odbywających się dwa razy w tygodniu po 45 min. Pierwsza rata wynosi 390 zł, kolejne 170 zł. Koszt całego kursu 1410 zł. Zajęcia dla dzieci kontynuujących przygodę z Teddy Eddie lub uczęszczających do zerówki.

170 zł miesięcznie

Wybierz Teddy Eddie

Opinie o kursach Teddie Eddie

Entuzjastyczna reakcja dziecka uczęszczającego na zajęcia, miły i regularny kontakt z nauczycielem, szczegółowe raporty na temat treści zajęć i postępów dziecka, współpraca z rodzicem.

Mama 4-letniego Dominika

 Moja córeczka bardzo szybko „złapała” język angielski, mimo, że miała 2,5 roku jak zaczęła do Was chodzić. Uważam, że potrafi bardzo dużo. W domu mówi po polsku, ale wplata słowa z języka angielskiego, na przykład: „Mam ubraną bluzkę pink.” „Dziadek ubiera sock.” Mała chętnie się uczy angielskiego, lubi słuchać płyt. Jestem bardzo zadowolona i dziękuję bardzo!

Mama 3-letniej Nicoli

Klara chętnie uczęszcza na zajęcia i aktywnie w nich uczestniczy. Widzę rezultaty w domu. Nie muszę wiele poświęcać czasu na nauczanie angielskiego w domu – przychodzi jej to z łatwością.

Mama 6-letniej Klary

„Bezpośredni kontakt z lektorem, widoczne postępy w posługiwaniu się językiem angielskim, możliwość obserwacji prowadzonych zajęć (zajęcia otwarte), zainteresowanie córek lekcjami – pytają o kolejne.”

Mama 6-letniej Oli i 7-letniej Kingi

Stały kontakt lektor-rodzice, świetny kontakt lektora z dziećmi, prowadzenie zajęć w bardzo interesujący dzieci sposób, fakt, że syn, wbrew oczekiwaniom, sporo materiału „wchłonął” 🙂

Mama 5-letniego Mikołaja

Radość z jaką dziecko uczęszcza na zajęcia. Miłe niespodzianki ze strony dziecka, gdy czasem spontanicznie użyje zapamiętanego słówka, na przykład powiedziała kiedyś do swojej cioci w czerni: „jesteś black!”.

Mama 4-letniej Laury

Entuzjastyczna reakcja dziecka uczęszczającego na zajęcia, miły i regularny kontakt z nauczycielem, szczegółowe raporty na temat treści zajęć i postępów dziecka, współpraca z rodzicem.

Mama 4-letniego Dominika

 Moja córeczka bardzo szybko „złapała” język angielski, mimo, że miała 2,5 roku jak zaczęła do Was chodzić. Uważam, że potrafi bardzo dużo. W domu mówi po polsku, ale wplata słowa z języka angielskiego, na przykład: „Mam ubraną bluzkę pink.” „Dziadek ubiera sock.” Mała chętnie się uczy angielskiego, lubi słuchać płyt. Jestem bardzo zadowolona i dziękuję bardzo!

Mama 3-letniej Nicoli

Widzę, że moje dziecko chętnie uczestniczy w kursie. Mam wszystkie informacje o postępach syna. Ogólnie jestem zadowolony z prowadzenia zajęć.”

Tata 6-letniego Filipa

Teddy Eddie to bardzo skuteczna i bogata w materiały dodatkowe metoda nauczania dla małych dzieci. Byłem sceptycznie nastawiony do aplikacji Plac Zabaw, ale kiedy usłyszałem, że syn spontanicznie powtarza zwroty, które na niej usłyszał, zmieniłem zdanie.

Tata 7-letniego Konrada

Wypełnij formularz, aby zapisać się na bezpłatne zajęcia pokazowe

Po kliknięciu czerwonego przycisku otworzy się nowa strona z formularzem zapisów. Wysłanie formularza nie zobowiązuje Cię do podpisania umowy. Jeśli chcesz zapisać się telefonicznie, zadzwoń do nas: tel. 669 474 258.

Angielski dla dzieci przedszkolnych, wczesnoszkolnych, młodzieży oraz wiecznie początkujących w każdym wieku

Żywiec
Jana III Sobieskiego 16 (obok basenu) - dzieci
Aleja Piłsudskiego 56 (obok Kolorowej) - młodzież i dorośli

Tel. 669 474 258

info@englishking.pl

© 2021 LOGOS Jakub Pyclik. Wszelkie prawa zastrzeżone.